موسسه ایوان خانه مهر در سال ۱۳۹۳ با هدف تعامل و ارتباط هرچه بیشتر جامعه دانشگاهی و قشر متخصص و برنامه ریزی بلند مدت در راستای برطرف کردن خلا معماری و شهرسازی مطلوب شروع به کار نمود.
این موسسه با جذب پرسنل متخصص و مجرب و همچنین همکاری با موسسات معتبر کشور در زمینه برگزاری دوره های تخصصی، سمینارها و نشست های کاربردی معماری و شهرسازی بر آن است تا بتواند قدمی نو و استوار برای کاربردی کردن تحصیلات دانشگاهی بردارد و همچنین در نظر دارد با تاسیس شرکت های مهندسی در حوزه های مختلف معماری و شهرسازی به صورت تخصصی ضمن ایجاد بستری جهت اشتغال دانش پژوهان این موسسه با مدیریتی هولدینگ محور به یکی از چهره های شاخص معماری ایران تبدیل گردد.

ایوان خانه مهر نهادی است که با بهره مندی از مهندسین و متخصصین فرهیخته ملی و بین المللی، تکنولوژی و متدهای روز دنیا را در عرصه مهندسی معماری در کوتاه ترین زمان به فراخور نیاز دانش پژوهان ارائه نموده و ضمن کشف استعدادها با تدوین برنامه جامع رشد و نخبه پروری در این حوزه، بستر کسب و کار و رقابت در کلاس جهانی را برای مشتریان خود فراهم خواهد نمود .

ما مدیران و پرسنل موسسه ایوان خانه مهر با استعانت از درگاه خداوند متعال، اصول و ارزش های اخلاقی زیر را باور داشته و برای تحقق آن از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

۱- آبادانی کشور عزیزمان ایران همواره بنیان تفکر و تلاش ما را شکل داده است .
۲- رعایت اصول اخلاقی و اخلاق حرفه ای را رمز بقا و توسعه موسسه می دانیم .
۳- پرسنل این موسسه همواره بر این باورند؛ مشتریان سرمایه های واقعی موسسه هستند، پس فرهنگ پاسخگویی به مشتریان را بستر تعالی موسسه می دانیم .
۴- پرسنل موسسه به عنوان ارزشمند ترین منابع ما به حساب می آیند، بنابراین تکریم و بالندگی ایشان از مهم ترین اهداف ماست .
۵- ما هرگونه انتقاد، پیشنهاد، و تفکرات مشتریان را ارج می نهیم و از آن به عنوان بستر رشد و تحول موسسه استقبال میکنیم .